Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi

Gəncə Regional Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

Region haqqında
Təhsil

Gəncə

Gəncənin  ali təhsil ocaqları

Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti 
Gəncə Dövlət Universiteti 
Azərbaycan Texnologiya Universiteti 
Gəncə Musiqi Kolleci 
Gəncə Tibb Kolleci 
Gəncə Hümanitar Kolleci 
Gəncə Texniki Kollec    

Gəncə Şəhər Təhsil İdarəsi və onun tabeliyində olan müəssisələrin rəhbər işçiləri haqqında Nizami və Kəpəz rayonları üzrə
M Ə L U M A T

Sıra
№-si
Məktəblərin nömrəsi Ünvanı Direktorun soyadı, adı və atasının adı İş telefonu

Nizami rayonu

1 İ.Qayıbov adına 1 №-li tam orta məktəb İ.Qayıbov küçəsi-2 Qarayeva Mətanət Ələsgər qızı 256-18-82
256-90-46
2 Ə.Cavad adına 2 №-li tam məktəb Yeni Gəncə qəsəbəsi Abdullayeva Sahibə Zahid qızı 254-28-70
3 M.Mehtizadə adına 4 №-li tam orta məktəb P.Səmədov küçəsi -1 Səfərəliyev Əlağa Sədri oğlu 256-01-47
256-43-94
4 M.Ə.Sabir adına 5 №-li tam orta məktəb Nizami küçəsi-38 İmranov Bəhrəm Əşrəf oğlu 256-10-87
5 C.Cabbarlı adına 6 №-li tam orta məktəb H.Hüseynzadə küçəsi -36 Abbasova Vəfa Nizami qızı 256-44-78
6 M.P.Vaqif adına 8 №-li tam orta məktəb Bağbanlar -76 Quliyeva Lətifə Ağəli qızı 253-59-76
7 A.S.Puşkin adına 9 №-li tam orta məktəb Ərdəbil – 38 Hacıyev Nazim Əli oğlu 267-04-37
8 N.Gəncəvi adına 11 №-li tam orta məktəb Ərdəbil küçəsi -36 Hüseynova Təranə Yusif qızı 267-03-78
9 12 №-li tam orta məktəb Gülüstan qəsəbəsi Bağırova Tünzalə Kərim qızı 258-07-60
10 M.Müşfiq adına 14 №-li tam orta məktəb Gülüstan qəs. Qəmərli küçəsi Paşayeva Sahibə Fərman qızı 258-04-36
11 M.Ş.Vazeh adına 16 №-li tam orta məktəb Təbriz küçəsi -96 Yusifova Elnura Məsim qızı 254-48-14
12 Nizami Aydın adına 18 №-li tam orta məktəb A.Ziyadxanov küçəsi- 38a Rizayeva Mətanət Bədal qızı 265-08-31
13 M.Füzuli adına 22 №-li tam orta məktəb Ş.Rustavelli küçəsi -56 Əliyeva Afaq Asif qızı 256-12-28
14 M.Qasımov adına 23 №-li tam orta məktəb Ozan küçəsi -106 Axundova Lətafət Hüseyn qızı 254-87-07
15 İ.Məmmədova adına 27 №-li məktəb-liseyi Veteranlar küçəsi- 8 Hüseynova Rahilə Cəbrayıl qızı 256-43-69
16 31 №-li tam orta məktəb Turqenev küçəsi -21 Həsənov Əfqan Qəşəm oğlu 253-01-83
17 Nadir Hüseynov adına 38 №-li tam orta məktəb Təbriz küçəsi -138 Bürcəliyeva Məleykə Məmmədhəsən qızı 254-86-73
18 Səməd Vurğun adına 41 №-li tam orta məktəb Nizami küçəsi -158 Məhərrəmova Vüsalə Rəşid qızı 254-25-51
19 45 №-li xüsusi məktəb Təbriz küçəsi 19 Rzayeva Mehriban Elman qızı 256-34-01
20 Futbol Təmayüllü Gimnaziya Zərrabi küçəsi – 208 Hüseynov Mövsüm Fazil oğlu 256-20-64
21 Xarici Dillər Təmayüllü Gimnaziya Bağbanlar 18 Səmədov Pənah Abduləhəd oğlu 253-56-75
22 Sanatoriya Tipli İnternat Məktəb Nizami küçəsi 235 Arxaft Şəlalə Yusif qızı 254-28-50
Peşə Məktəbləri
23 2 №-li peşə məktəbi C.Rəfibəyli - 10 Əliyev Aytin Alı oğlu 254-76-48
24 3 №-li peşə məktəbi Ə.Məmmədov - 14 Məmmədov Yusif Qulu oğlu 254-45-21
25 3 №-li peşə liseyi Nizami  190 Əliyev Alı Məmməd oğlu 254-76-78
Körpələr evi-uşaq bağçaları
26 2 №-li uşaq bağçası Həsən Əliyev - 65 Zeynalova Adilə Zahid qızı 256-08-72
27 13 №-li uşaq bağçası Gülüstan qəsəbəsi Verdiyeva Nazilə Nəriman qızı 258-22-01
28 15 №-li uşaq bağçası Mahrasa bağı Hüseynova Tənzilə Əbülfəz qızı 254-74-18
29 20 №-li uşaq bağçası N.Nərimanov - 228 Məmmədova Natella Məmmədbağır qızı 253-11-78
30 22 №-li uşaq bağçası M.Hüseynzadə - 146 Rüstəmova Gülnara Ənvər qızı 254-48-43
31 23 №-li uşaq bağçası Yeni Gəncə qəsəbəsi Balayeva Svetlana Kamil qızı 254-06-92
32 24 №-li uşaq bağçası Q.Hüseynli – 19 Filmanova Günay Asim qızı 256-33-64
33 26 №-li uşaq bağçası Şirvani 4 Mehdiyeva Mərziyə Nüsrət qızı 253-04-49
34 27 №-li uşaq bağçası Nizami küçəsi - 10, 
döngə - 15
Quliyeva Gövhər Həsən qızı 254-25-29
35 28 №-li uşaq bağçası Zərrabi - 4, döngə - 214 Mehdiyeva Aygün Mübariz qızı 256-81-02
36 31 №-li uşaq bağçası Səbuhi Xasıyev - 5 İsmayılova Günay Malik qızı 256-86-27
37 32 №-li uşaq bağçası Ozan 104a Bağırova Həqiqət Bağır qızı 254-87-06
38 34 №-li uşaq bağçası Bağbanlar - 74 Babayeva Aynur Tofiq qızı 253-60-22
39 39 №-li uşaq bağçası Nigar Rəfibəyli – 60 Hüseynova Aynur Məmməd qızı 254-88-55
40 42 №-li uşaq bağçası Yeni Gəncə qəsəbəsi Məmmədova Yavər Rafiq qızı 254-06-94
41 43 №-li uşaq bağçası Gülüstan qəsəbəsi Tağıyeva Məhəbbət Abbas qızı 258-04-30
42 44 №-li uşaq bağçası Yeni Gəncə qəsəbəsi Qurbanova Şəfəq Ziyəddin qızı 254-66-59
43 47 №-li uşaq bağçası Ş.İ.Xətai prospekti – 16 Abbasova Etiqad Yəhya qızı 255-16-93
44 49 №-li uşaq bağçası Atatürk prospekti - 117 Bəşirova Nurlana Lətif qızı 255-84-07
45 53 №-li uşaq bağçası Ş.İ.Xətai prospekti – 81a Seyidova Təranə Fərman qızı 255-96-19

Kəpəz rayonu

1 3 №-li tam orta məktəb Azərbaycan küçəsi 135 Həsənov Kənan Kamil oğlu 259-47-16
259-44-23
2 7 №-li tam orta məktəb 5-ci mikrorayon Sadıqova Sevda Bahadur qızı 255-14-52
3 M.Hadi adına 10 №-li tam orta məktəb N.Nərimanov pros-126 Mahmudzadə Mahmud Məmmədəli 267-06-37
  M.Əzizbəyov adına 15 №-li tam orta məktəb M.S.Ordubadi küçəsi- 39 Nəbiyeva Vəfa Rasim qızı 254-45-16
4 M.Əzizbəyov adına 15 №-li tam orta məktəb M.S.Ordubadi küçəsi- 39 Nəbiyeva Vəfa Rasim qızı 254-45-16
5 17 №-li tam orta məktəb Sadıllı qəsəbəsi Həsənova Nərgiz Mais qızı 252-11-43
256-76-48
6 A.Nekrasov adına 19 №-li tam orta məktəb 3-cü mikrorayon Alıyev Elçin Alı oğlu 255-37-35
7 M.A.Abbaszadə adına 20 №-li tam orta məktəb Ş.İ.Xətai prospekti -26 Allahverdizadə Vahid Möhüb oğlu 255-70-74
8 21 №-li tam orta məktəb Sevinc qəsəbəsi Quliyev Vidadi Əli oğlu 259-09-21
259-02-21
9 24 №-li tam orta məktəb 4-cü mikrorayon Məmmədova Şərafət Sərdar qızı 255-75-25
10 N.Nərimanova adına 25 №-li tam orta məktəb D.Qorqud küçəsi- 15 Əliyeva Səmadil Eyyub qızı 257-13-76
11 26 №-li məktəb-lisey kompleksi Z.Hacıyev küçəsi- 56 Rüstəmov Valeh Polad oğlu 259-65-62
259-78-22
12 28 №-li tam orta məktəb D.Qorqud küçəsi -42 İsmayılova Rəna Məhəmməd qızı 257-62-50
13 K.D.Uşinski adına 29 №-li tam orta məktəb Dos 6, bina -1 Hüseynov Valeh Məmməd oğlu 256-88-38
14 Vüqar Veysəlov adına 30 №-li tam orta məktəb N.Nərimanov pros.- 18 Həsənov İlham Musa oğlu 257-34-64
257-64-18
15 32 №-li tam orta məktəb Ş.İ.Xətai prospekti- 10 Hüseynova Tutu Faxrəddin qızı 255-97-64
16 33 №-li tam orta məktəb Atatürk küçəsi -2 Talıbova Elmira Qurban qızı 255-84-69
17 Samir Vəliyev adına 34 №-li tam orta məktəb Ü.Hacıbəyov küçəsi- 79 Xəlilov Yuris Şəmil oğlu 255-54-36
18 35 №-li ümumi orta məktəb Hacıkənd qəs,
Səhər küçəsi- 6
Hüseynov Surxay Əmirvar oğlu
19 Aşıq Ələsgər adına 36 №-li tam orta məktəb Əbül Üla Gəncəvi küçəsi -42 Məmmədova Sədaqət Firuddin qızı 257-46-64
20 37 №-li tam orta məktəb Aydınbəyov küçəsi -25 Əliyev Mehdi Səməd oğlu 259-55-20
21 M.C.Paşayev adına 39 №-li tam orta məktəb D.Qorqud küçəsi- 26 Rzayev Nizami İsrayıl oğlu 257-39-39 
257-23-92  
257-44-66
22 M.Şəhriyar adına 40 №-li tam orta məktəb Ağamalıoğlu küçəsi 
I döngə- 3
Səfərova İradə Müsabir qızı 259-40-39
23 42 №-li tam orta məktəb VI Vağzal – I İsgəndərova Naidə Heydər qızı 255-05-24
24 N.Rəfibəyli adına 43 №-li tam orta məktəb 1-ci mikrorayon Əliyeva Günay Hüseyn qızı 256-73-67
25 İ.Nəsimi adına 44 №-li bağça-məktəb-lisey-kompleksi S.Hüseynov -12 Süleymanov Knyaz Əlişan oğlu 257-06-43
257-58-19
26 46 №-li tam orta məktəb T.Arani küçəsi- 1 İsmayılova Səidə Rəşid qızı 257-76-17
Peşə məktəbləri və peşə liseyləri
27 1 №-li peşə məktəbi Ə.Nəzərov - 3a Hüseynov Vaqif Hüseyin oğlu 257-02-12
28 1 №-li peşə liseyi S.Ruhulla - 3 Göyüşov Vaqif  Cavad oğlu 255-18-91
29 2 №-li peşə liseyi Abbas Səhhət Məhərrəmov Şahin İbrahim oğlu 255-75-70
30 3 №-li peşə liseyi Nizami  190 Əliyev Alı Məmməd oğlu 254-76-78
Körpələr evi-uşaq bağçaları
31 3 №-li uşaq bağçası Tağı Arani Ağayeva Gülarə Novruz qızı 257-06-31
32 4 №-li uşaq bağçasının müdiri vəzifəsini icra edən Qəzənfər Əliyev - 21 Quliyeva Vəsilə Qulu qızı 257-59-87
33 7 №-li uşaq bağçası Ü.Hacıbəyov - 121 Həsənova Mehriban Əli qızı
34 10 №-li uşaq bağçası DOS  - 6 Əliyeva Təranə Arif qızı
35 14 №-li uşaq bağçasının müdiri vəzifəsini icra edən 6-cı vağzal küçəsi Bağırova Rahilə Rəhman qızı 255-90-65
36 18 №-li uşaq bağçası IV mikrorayon Alıyeva Məlahət Əlaslan qızı 255-32-86
37 19 №-li uşaq bağçası N.Nərimanov – 29 Nadirova Gülşən Rafiq qızı 257-33-41
38 25  №-li uşaq bağçası II – Lokomotiv küçəsi Vəliyeva Şərqiyyə Əli qızı 259-45-64
39 30 №-li uşaq bağçası Aydınbəyov  küçəsi, 
bina - 59
Heydərova Xanım Firuz qızı 259-57-82
40 33 №-li uşaq bağçası V mikrorayon – Ü.Hacıbəyov küçəsi  Məmmədova Sara Zeynal qızı 255-37-30
41 36 №-li uşaq bağçası Fikrət Əmirov -56 Şükürova Nəzirə Kərim qızı 257-05-78
42 37 №-li uşaq bağçası Hacıkənd qəsəbəsi Seyidova Həbibə Miryusif qızı
43 38 №-li uşaq bağçası Şirvanzadə - 77 Məmmədova Mənzər Əli qızı 57-69-86
44 40 №-li uşaq bağçası Peyk küçəsi – 27 Quliyeva Ofelya Namaz qızı
45 41 №-li uşaq bağçası Fikrət Əmirov - 9 Orucova Gülmira Aydın qızı 257-06-81
46 45 №-li uşaq bağçası Dostluq – 3 Allahverdi Mehriban Mahmud qızı 255-94-21
47 46 №-li uşaq bağçası I mikrorayon Quliyeva Ruxsarə Həmid qızı 265-12-24
48 48 №-li uşaq bağçası Dədə Qorqud - 17 Mustafayeva Həcər İdris qızı 257-33-94
49 50 №-li uşaq bağçası Dədə Qorqud - 22a  Cəfərova Afət Həsən qızı 257-67-31
50 51 №-li uşaq bağçası İnstitut qəsəbəsi 
M.Gəncəvi küçəsi – 5
Həsənova Aygün Abbasqulu qızı
51 52 №-li uşaq bağçası Xanlar küçəsi – 65 Həsənova Nurlana Cəmil qızı
52 BMLK-nın bağça şöbəsi S.Hüseynov - 12 Fərmanlı Şəfiqə Afiq qızı 257-33-49